Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Cardas

Kable Cardas Audio wykorzystują przy projektowaniu kabli całkowicie unikalne rozwiązanie "Złotego Podziału". Człowiek stosował Złoty Podział przy tworzeniu najpiękniejszych dzieł sztuki i architektury, np.Egipcjanie w Wielkiej Piramidzie w Gizie wiele wieków wcześniej. Sygnał w systemie audio, cyfrowy lub analogowy, w urządzeniach tranzystorowych czy lampowych jest zawsze prądem zmiennym. Cykliczne zachowanie prądu zmiennego powoduje wibrowanie kabli w systemie audio jak strun w gitarze. Pojemność, indukcyjność i elementy mechaniczne w kablu audio są wprowadzane w ruch przez zmiany w energii sygnału. Ta forma wibracji lub rezonansów zniekształca sygnał audio i powoduje generowanie anomali, od podkolorowania basu do rozmycia. Każdy inkterkonekt, każdy kabel głośnikowy, każdy kabel wewnątrz urządzeń ma swoją własną sygnaturę rezonansową. Masa, naprężenia, twardość przewodnika połączona z jego indukcyjnością, rezystancją i pojemnością determinuje generowany dźwięk. Każde włókno w wiązce kabla ma swoją własną nutę. Włókna te wpływają na pracę sąsiednich wiązek o takich samych średnicach, tworząc mocniejsze, wspólne tony, tak samo jak dźwięk w kwadratowym pomieszczeniu, którego wymiary są na przykład 2,5 x 5 x 5 m. Systemy stereo wymagają czystości sygnału audio.Gdy okablowanie wprowadza swój własny dźwięk, sygnał audio jest zanieczyszczony. Cardas stworzył kable, które absorbują lub usuwają szumy generowane przez płynący prąd, poprzez układanie przewodników w warstwach, które nie współdzielą takich samych rezonansów. Przewodnik ten korzysta z takiej samej proporcji matematycznej jak najwspanialsze sale koncertowe dokładnie z takiego samego powodu. Nieskończona niepodzielność sekwencji Fibonacciaego lub Złoty Podział jest kluczem do kontrolowania rezonansów. Współczynnik o (Fi), lub 1 do 1.6180339887... do (nieskończoności), jest Złotym Podziałem lub Złotą Proporcją. George Cardas otrzymał patent U.S. numer 4,628,151, gdzie współczynnik ten jest stosowany do jakiegokolwiek przewodnika elektrycznego. W wiązce z przewodnikami dobranymi według Złotego Podziału, każdy z przewodników jest tak dobrany aby jego nuta nie była podobna do sąsiednich, w efekcie wygłusza to rezonans kabla. Ułożenie to znane jest jako „Cichy Przewodnik”. To właśnie cisza przewodników Cardas pozwala im być tak muzykalna i czysta.

Źródłem oscylacji w kablu jest opóźniona lub zmagazynowana energia. Energia ta jest rezultatem obniżenia wewnętrznego współczynnika „Q” lub punktu rezonasowego w konwencjonalnych kablach. Drugi patent George Cardasa U.S. patent numer 4,980,517 opisuje unikalny sposób projektowania wiązki, gdzie każdy z przewodników zmienia swoją średnicę w zależności od odległości od rdzenia kabla. Projekt ten nazwano stałym współczynnikiem „Q”, Pozwala on na równy podział obciążenia przez każdy z przewodników. Jest to bardzo efektywna metoda redukcji nieliniowości spotykanych w typowych kablach, bez zaniechania symerii przewodników lub wpływu na pojemność kabla.

Zwykłe kable są antenami dipolowymi, jednocześnie wypromieniowują jak i absorbują fale radiowe i interferencje elektromagnetyczne, które wzbudzają rezonanse systemu. Projekt kabli George Cardasa zawiera konstrukcję Cross-Field, która powoduje odwrócenie każdej z warstw kabla w celu dyfuzji efektu dipolowego oraz dobrania prędkości propagacji sygnału do prędkości propagacji w dielektryku.

Rezonans kabla dodatkowo może być zredukowany przez użycie miedzi o wysokiej czystości, powietrza jako dielektryka i najlepszych technik połączeń. Cardas używa form diamentowych, wyciąga kable w atmosferze wodoru. Proces ten redukuje ilość zanieczyszczeń i eliminuje zanieczyszczenie powierzchni, które pojawiają się podczas użycia standardowych form metalowych. Gdy tylko rdzeń zostaje wyciągnięty, powierzchnia przewodnika jest natychmiast pokrywana uretanem chroniącym przed korozją. Jest to proces ciągły, którego rezultatem jest idealnie zaizolowany rdzeń i bardzo skuteczna izolacja przed korozją. Zwykłe wiązki miedziane korodują w dość krótkim czasie. Cardas zachowuje czystość przewodników do chwili, gdy są one zabezpieczone podczas konfekcji.

Każdy detal w kablach Cardas Audio jest przemyślany. Rurki z czystego Teflonu użyte są jako oplot przewodnika;w, powietrze zamknięte w rurkach jest izolatorem. Cardas opracował metodę idealnego połączenia przewodników do wtyków. Wszystkie wtyki są pokrywane rodem na powłoce ze srebra. Na koniec każdy z kabli jest ręcznie konfekcjonowany i sprawdzany.

Cardas 101 Speaker

135,00 zł
Cardas

Cardas Parsec RCA-RCA

2 200,00 zł
Cardas

Cardas Clear Cygnus XLR

4 600,00 zł
Cardas

Cardas Clear Sky XLR

3 000,00 zł
Cardas

Cardas Audio Clear Beyond PowerCord

5 990,00 zł

Cardas Audio Clear Beyond Power to flagowy model kabla zasilającego.

Cardas Audio Clear Power

4 990,00 zł
Clear Power
Kabel zasilający Clear Power zapewnia bardzo dobry przepływ prądu oraz wyjątkową izolację i filtrację zasilania pomiędzy komponentami i linią zasilającą. Kabel dedykowany jest do wzmacniaczy o bardzo dużej mocy wyjściowej.

Cardas Clear Reflection Power

3 990,00 zł
Cardas

Cardas Clear Cygnus Power

3 190,00 zł
Cardas

Cardas Parsec PowerCord

1 890,00 zł
Cardas

Cardas Nautilus Power Strip

7 990,00 zł
Cardas