Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Shelter

Shelter Inc. założone zostało w roku 1986 i od swojego powstania zajmuje się produkcją wkładek gramofonowych z wykorzystaniem tradycyjnych rozwiązań i założeń. Wszystkie wkładki Shelter wykonywane są ręcznie  w Japonii przez wykwalifikowanych rzemieślników, a następnie sprawdzane i zatwierdzane przez samego Yasuo Ozawę – założyciela i głównego projektanta Sheltera. 
        Urodził się w Tokio. Od dzieciństwa fascynowały go barwy instrumentów muzycznych. W wieku szkolnym zaczął samodzielnie projektować urządzenia audio. W 1982 roku dołączył do Fidelity Research (FR) i rozpoczął swoją karierę jako projektant wkładek gramofonowych. Uczestniczył w projektowaniu wkładek MC innych produktów (MCX-3, MCX-5) podczas  pracy w Fidelity Research. 
          Historia produktów Sheltera rozpoczęła się w 1986 roku z modelem 701E. Seria 701 produkowana była przez ponad 8 lat, wprowadzając kolejne wariacje, takie jak model 701SE o wyższym poziomie wyjściowym i posiadający wykonaną w pełni z berylu obudowę model 701EM produkowany aż do roku 1994. Kolejną znaczącą serią była wprowadzona w 1990 roku seria 501. Stała się ona synonimem jakości i stylu Sheltera. Kolejnym modelem była między innymi wprowadzona w 1998 roku "901-ka" i jej następcy, modele 9000/7000/5000 produkowane od 2005 roku. Rok 2008 był się premierą do dzisiaj najwyższego modelu w ofercie firmy, Harmony. Niemal trzydziestoletnia historia firmy bogata była w modele o różnorodnych właściwościach, każdy z nich przekazuje jednak to, co czyni z Shelter Inc. uznanego na całym świecie producenta wkładek gramofonowych.
        Wkładki Sheltera zaprojektowane są dla pełnej satysfakcji klienta – prosta konstrukcja z minimalnymi zmianami na przestrzeni lat gwarantują produktom ponadczasowość. Ozawa san jest przekonany że muzyka w najczystszej formie to artyzm, a wkładka gramofonowa to nie elektromechaniczne urządzenie do odtwarzania muzyki lecz instrument, który ją tworzy Najwyższa dbałość o zapewnienie stałego poziomu jakości stosowanych materiałów pozwala na spokojne operowanie nowszymi modelami w zastępstwie starszych rozwiązań – charakterystyczna otwartość dźwięku zostanie w pełni zachowana. 

         Wkładki są podzielone na dwie grupy.

  • ULTIMATE LINE.
    Ultimate Line to ekstremum wkładek MC. Dzięki nowoczesnej strukturze materiałowej zawierającej ultra-twarde włókno węglowe w swojej obudowie, w której zamknięte są fundamentalne elementy konstrukcji Sheltera. Włókno węglowe o współczynniku kompresji 60-ton zastosowane w Ultimate Line to znacznie bardziej zaawansowany materiał niż spotykany wcześniej odpowiednik o współczynniku kompresji 24-ton. Dzięki temu materiałowi wkładki Ultimate Line odtwarzają muzykę bez koloryzacji, zachowując pełne spektrum struktury i przestrzeni we wszystkich wymiarach. Flagowy model Ultimate Line, wkładka Harmony posiada konstrukcję obudowy wykonaną całkowicie z tego niebywałego materiału, podczas gdy model Accord  wykorzystuje połączenie włókna węglowego i tytanu. Stosując najwyższej jakości technologię obróbki włókien węglowych dostępną w Japonii, wkładki Shelter Ultimate Line odkrywają nieznane do tej pory możliwości analogowej reprodukcji dźwięku.
  • LEGENDARY LINE
    Legendary Line to tradycyjne wkładki, będące wiernymi następcami serii Model 701,  wprowadzonej w 1986 roku jako pierwsza generacja produktów Sheltera. Dźwięk jest niebywale gładki i delikatny, nie tracąc przy tym na gęstości informacji i spójności, parametrów niebywale współgrających ze sobą w reprodukcji najwyższej klasy. Zastosowane materiały to sprawdzone przez dekady rozwiązania, takie jak aluminiowa obudowa wkładki, prosta i przejrzysta konstrukcja mechanicznego układu, pokryty aluminium wspornik z boru i diament o eliptycznym szlifie 0.3 x 0.7 mil. Połączenie tych elementów tworzy nieskończone możliwości brzmieniowe w doborze z innymi elementami systemu. Legendary Line przywołuje jasne brzmienie analogowe lat osiemdziesiątych, równocześnie eliminując wszystkie techniczne niedoskonałości wtedy stosowanych rozwiązań, zastępując je nowoczesnością. Po trzech dekadach dojrzewania, wkładki te topią serce słuchacza swoją niemal duchową mocą, łącząc ideały dawnych lat z precyzją dnia dzisiejszego. Seria Legendary Line to „nowe klasyki” wśród wkładek MC, czerpiąc z pełnego spektrum historii płyty winylowej.

Shelter 201

870,00 zł
Shelter